Roraty dobiegają już końca. Zachecam do obejrzenia kilku zdjęć w naszej galerii. Link: http://www.parafia-mateusz-gora.pl/galerie/roraty-2025#1
W tym roku nauczyliśmy się nowej piosenki, która została specjalnie skomponowana na roraty.
Tutaj można ją posłuchać:
Lub tutaj jest link: https://youtu.be/hssJmtdDkL0
A oto jej tekst:
W ciszy rodzi się Pan
Zwrotka 1
Adwentowy świateł blask rozprasza nocy mrok,
w moim sercu rodzi się nadziei cichy krok,
uczę się, jak słuchać Cię w codziennych małych sprawach,
by dla Ciebie, Jezu, żyć w uśmiechu i w zabawach.
Refren:
W ciszy rodzi się Pan, nie w blasku wielkich scen,
w moim sercu, dzień po dniu, chce zamieszkać właśnie Ten.
W ciszy rodzi się Pan, Jego miłość zmienia świat,
niech mój śpiew i każdy gest prowadzi innych w Jego ślad.
Zwrotka 2
Adwent liczy nasze kroki – świec przybywa wciąż,
z każdą nową bliżej Ciebie, Panie, jestem już,
wiem, że w stajni narodzisz się – tak cicho będzie to,
chcę przygotować serce swe jak czysty, jasny dom,
Refren:
W ciszy rodzi się Pan, nie w blasku wielkich scen,
w moim sercu, dzień po dniu, chce zamieszkać właśnie Ten.
W ciszy rodzi się Pan, Jego miłość zmienia świat,
niech mój śpiew i każdy gest prowadzi innych w Jego ślad.